
Lysande nyheter på Elmässan: Belysning i fokus!
Här introducerar vi mässans fokusområden för 2024. Nu tar vi en titt på sista området: Belysning
Likt tidigare år kommer mässan i Malmö att arrangeras parallellt med vår systermässa FastighetsMässan.
Tillsammans bildar vi en dubbelt så stor mötesplats med dubbelt så stor dragningskraft. Här får besökarna en unik möjlighet att träffa leverantörer från olika delar i värdekedjan. Samtidigt som nätverkandet över branschgränserna ger goda underlag för nya affärer.
FastighetsMässan fokuserar på förvaltning av befintliga fastigheter och några av bolagen som ställer ut i den delen av hallen är Mitsubichi Electric, Camfil, EcoGuard, Husqvarna, Nibe, Rexel, TTM Energiprodukter.
Läs mer om FastighetsMässan här.
Synergierna mellan mötesplatserna är tydliga. Belysning, laddstolpar och solenergi är några av de områden som står i fokus på mässan.
Varmt välkommen till Elmässan Syd den 7-8 februari 2024!
Här introducerar vi mässans fokusområden för 2024. Nu tar vi en titt på sista området: Belysning
Här introducerar vi mässans fokusområden för 2024. Nu tar vi en titt på nästa område: Laddning och laddstolpar
Här introducerar vi mässans fokusområden för 2024. Först ut: Solenergi!
Likt tidigare år kommer mässan i Malmö att arrangeras parallellt med vår systermässa FastighetsMässan.
Vi är glada att kunna meddela att vi samarbetar med Branschaktuellt som är officiell mediapartner till Elmässan.